Ruletka Francuska

Ruletka Francuska

Ruletka Francuska – charakterystyczne cechy

Ruletka Francuska jest jedną z najbardziej tradycyjnych form ruletki, jakie znaleźć można w ofercie znanego producenta gier kasynowych, firmy Microgaming. Jest to cyfrowe odwzorowanie ruletki w wersji francuskiej, czyli dysponującej 36 numerami na kole plus jednym zielonym polem oznakowanym jako pojedyncze zero.

Cechą różniącą ruletkę francuską od europejskiej jest wykorzystanie języka francuskiego, ale nie obawiaj się. Nawet jeśli nie znasz tego języka, możesz grać bez problemu, bo wszystkie elementy sterujące interfejsu gry są po angielsku lub po polsku, a język francuski właściwie ujrzysz tylko na zielonym suknie symbolizującym stół do gry hazardowej. Poniżej są przedstawione równoważne terminy w języku polskim, angielskim i francuskim dla różnych zakładów w ruletkę:

Zakłady wewnętrzne

Zakład (Po Polsku) Po Francusku
Na jeden numer En plein
Na dwa numery Cheval
Na trzy numery Transversale
Na cztery numery Carre
Na sześć numerów Sixainne

Zakłady zewnętrzne

Zakład (Po Polsku) Po Francusku
Na sześć numerów – kolumna Colonne
Na dwanaście numerów Douzaine
Na czarne lub czerwone Rouge, Noir
Na parzyste lub nieparzyste Pair, Impair
Na wysokie lub niskie Manque, Passe

Sama gra ma funkcję „La Partage”, co oznacza, że ​​jeśli Twoja kulka wyląduje na zielonym polu z zerem, to jeśli obstawiłeś inne liczby, to stracisz w takim przypadku jedynie połowę swojego zakładu.

Ruletka Francuska – jak wygrać?

Gracz może grać przeciwko kasynu reprezentowanemu przez wirtualnego krupiera, zwanego także dealerem. Jego rolą jest kręcenie kołem ruletki oraz zarządzanie zakładami oraz wypłatami wygranych. W ruletce w odmianach europejskiej oraz francuskiej koło ma 37 przegródek ponumerowanych od 1 do 36 oraz jedno oznaczone jako zero.
Ruletka francuska online pozwala postawić zakład lub zakłady na dowolną liczbę numerów (w tym zero) tworząc układ wewnątrz tabeli lub na zewnątrz niej, a gdy już tego dokonasz, wirtualny krupier zaczyna kręcenie kołem i puszcza kulkę w kierunku przeciwnym do ruchu kręcącego się koła. Po chwili kulka zacznie opadać w stronę przegródek i w końcu zatrzyma się na konkretnym polu pozostając w nim do zakończenia ruchu kołem. Jeśli postawiłeś swój zakład na trafioną liczbę lub na jakąś określoną cechę, którą spełnia wylosowana podczas gry w kasynie liczba typu parzysta, czerwona itp., to wygrywasz tę rundę i otrzymujesz wygraną zgodnie z tabelą wypłat.

Oto sa główne powody, aby zagrać we Francuską ruletkę:

  • Brak inwestycji i depozytów! Możesz grać na naszej stronie całkowicie za darmo.
  • Można uruchomić grę natychmiast, bez rejestracji i żmudnej instalacji jakichkolwiek programów na komputerze.

Przewaga kasyna w grze „Francuska Ruletka”

W ruletce europejskiej lub francuskiej, z jednym zerem przewaga kasyna wynosi 2,7%. W wersji amerykańskiej z podwójnym zerem jest to 5,26%, co oznacza, że dwie pierwsze odmiany są znacznie korzystniejsze dla gracza dając mu większą szansę na wygraną.
Stawki wygranych

Wysokości wygranych w ruletce są zawsze stałe (oczywiście, jeśli wybrałeś opcję French Roulette gra w ruletkę za darmo, to niczego nie wygrasz) i mają następujące wartości:

Zakład Wygrana
Na pojedynczy numer (nazywa się prostym) 35 do 1
Na dwa numery (zwany Split Bet) 17 do 1
Na trzy numery (zwany Street Bet) 11 do 1
Na cztery numery (zwany Corner Bet) 8 do 1
Na sześć numerów 5 do 1
Na tuzin lub kolumnę 2 do 1
Na parzyste / nieparzyste oraz czarne / czerwone 1 do 1

Podsumowanie recenzji Francuskiej Ruletki

Ruletka francuska z jakiegoś powodu stała się ulubioną grą zachodnich dżentelmenów – doskonale rozwija logiczne myślenie i fantazję oraz daje niezapomniane ostre emocje. Symulator ruletki online przeniesie Cię do świata wspaniałych klubów dla dżentelmenów, drogich alkoholi i prawdziwej przyjemności!

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w ruletce, zagraj w naszym serwisie jest Francuska ruletka za darmo, bez konieczności rejestrowania się lub pobierania czegokolwiek na dysk – bo czeka na Ciebie ruletka francuska za darmo!