French Roulette

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

GRAĆ NA PIENIĄDZE

Gra ruletka French Roulette jest jedną z najbardziej tradycyjnych form ruletki, jakie znaleźć można w ofercie znanego producenta gier kasynowych, firmy Microgaming. Jest to cyfrowe odwzorowanie ruletki w wersji francuskiej, czyli dysponującej 36 numerami na kole plus jednym zielonym polem oznakowanym jako pojedyncze zero.

Język francuski

Cechą różniącą ruletkę francuską od europejskiej jest wykorzystanie języka francuskiego, ale nie obawiaj się. Nawet jeśli nie znasz tego języka, możesz grać bez problemu, bo wszystkie elementy sterujące interfejsu gry są po angielsku lub po polsku, a język francuski właściwie ujrzysz tylko na zielonym suknie symbolizującym stół do gry hazardowej. Poniżej są przedstawione równoważne terminy w języku polskim, angielskim i francuskim dla różnych zakładów w ruletkę:

Zakłady wewnętrzne

· Zakład prosty na jeden numer = One number Straight up = En plein
· Zakład na dwa numery = Two numbers Split Bet = Cheval
· Zakład na trzy numery = Three numbers Street Bet = Transversale
· Zakład na cztery numery = Four numbers Corner = Carre
· Zakład na sześć numerów = Six numbers Line Bet = Sixainne

Zakłady zewnętrzne

· Zakład na sześć numerów – kolumna = Twelve numbers Column = Colonne
· Zakład na dwanaście numerów = Twelve numbers Dozen = Douzaine
· Zakład na czarne lub czerwone = Red or Black = Rouge, Noir
· Zakład na parzyste lub nieparzyste = Even or Odd = Pair, Impair
· Zakład na wysokie lub niskie = Low or High numbers = Manque, Passe

Sama gra ma funkcję „La Partage”, co oznacza, że ​​jeśli Twoja kulka wyląduje na zielonym polu z zerem, to jeśli obstawiłeś inne liczby, to stracisz w takim przypadku jedynie połowę swojego zakładu.

Podstawy gry we French Roulette

Gracz może grać przeciwko kasynu reprezentowanemu przez wirtualnego krupiera, zwanego także dealerem. Jego rolą jest kręcenie kołem ruletki oraz zarządzanie zakładami oraz wypłatami wygranych. W ruletce w odmianach europejskiej oraz francuskiej koło ma 37 przegródek ponumerowanych od 1 do 36 oraz jedno oznaczone jako zero.
Aby grać we French Roulette online możesz postawić zakład lub zakłady na dowolną liczbę numerów (w tym zero) tworząc układ wewnątrz tabeli lub na zewnątrz niej, a gdy już tego dokonasz, wirtualny krupier zaczyna kręcenie kołem i puszcza kulkę w kierunku przeciwnym do ruchu kręcącego się koła. Po chwili kulka zacznie opadać w stronę przegródek i w końcu zatrzyma się na konkretnym polu pozostając w nim do zakończenia ruchu kołem. Jeśli postawiłeś swój zakład na trafioną liczbę lub na jakąś określoną cechę, którą spełnia wylosowana podczas gry w kasynie liczba typu parzysta, czerwona itp., to wygrywasz tę rundę i otrzymujesz wygraną zgodnie z tabelą wypłat.

Przewaga kasyna

W ruletce europejskiej lub francuskiej, z jednym zerem przewaga kasyna wynosi 2,7%. W wersji amerykańskiej z podwójnym zerem jest to 5,26%, co oznacza, że dwie pierwsze odmiany są znacznie korzystniejsze dla gracza dając mu większą szansę na wygraną.
Stawki wygranych

Wysokości wygranych w ruletce są zawsze stałe (oczywiście, jeśli wybrałeś opcję French Roulette gra w ruletkę za darmo, to niczego nie wygrasz) i mają następujące wartości:

· Zakład na pojedynczy numer nazywa się prostym, a wygrana w takim przypadku wynosi 35 do 1.
· Zakład na dwa numery, zwany Split Bet, daje wygraną w stosunku 17 do 1.
· Zakład na trzy numery, zwany Street Bet, daje wygraną w stosunku 11 do 1.
· Zakład na cztery numery, zwany Corner Bet, daje wygraną w stosunku 8 do 1.
· Zakład na sześć numerów daje wygraną w stosunku 5 do 1.
· Zakład na tuzin lub kolumnę, daje wygraną w stosunku 2 do 1.
· Zakład na parzyste / nieparzyste oraz czarne / czerwone, daje wygraną w stosunku 1 do 1.

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w ruletce, zagraj w naszym serwisie w tę grę zupełnie za darmo, bez konieczności rejestrowania się lub pobierania czegokolwiek na dysk – bo czeka na Ciebie French Roulette darmowa ruletka!