Three Card Poker

Three Card Poker

Three Card Poker jest grą stołową przeniesioną na automat dzięki producentowi 1x Gaming. Jak sama nazwa wskazuje, gracz dostaje w rozdaniu 3 karty, a nie 5.

Poker ten rozgrywany jest pomiędzy graczem a krupierem i nie ma możliwości doboru kart do układu. Przez to ten poker online przypomina trochę Blackjacka i może przypaść do gustu jego fanom.

Na naszej stronie możesz wypróbować Three Card Poker za darmo, bez konieczności wpłacania depozytu i logowania.

Three Card Poker – szczegóły gry

Three Card Poker to prosta w obsłudze gra kasynowa. Aby zacząć rozgrywkę, najpierw musimy ustalić wysokość stawki – do wyboru mamy trzy żetony 1, 5 i 10.

Natomiast założyć możemy dwa zakłady na raz:

  • standardowy ANTE, który jest pomiędzy graczem a krupierem
  • zakład poboczy – obstawiamy tutaj, że w dostanych kartach znajdzie się para. Zakład ten jest wygrany lub przegrany niezależnie od wyniku zakładu ANTE.

Oba przyciski z zakładami znajdują się po lewej stronie – musimy na nie nacisnąć, zanim wybierzemy żeton o odpowiedniej wysokości. Naciśnięty przycisk zmieni swoją barwę na żółtą i postawiony zakład wyświetli się tuż obok niego.

Z kolei przyciski DEAL (oznaczające dalszą grę), FOLD (oznaczające poddanie się) wyświetlają się po prawej stronie. Po rozstrzygnięciu zakładu ich miejsce zajmują przyciski: REBET (powtórz zakład), REBET x2 (podwój wysokość ostatniego zakładu) oraz NEW BET (postaw nowy zakład).

Jeżeli postawimy zakład i chcemy się z niego wycofać, zamiast DEAL należy wybrać CLEAR CHIPS. Zakład zostaje wycofany bez konsekwencji, a my możemy postawić nowy. Wyczyszczenie zakładu jest możliwe tylko przed rozdaniem kart.

Grafika gry imituje stół krupierski z widoku ptaka. Jest bardzo prosta, nie rozpraszająca.

Jak wygrać w Three Card Poker?

Mniejsza ilość kart oznacza trochę inne układy zwycięskie niż w pokerze pięciokartowym. Z drugiej strony, dla graczy niedoświadczonych i muszących nauczyć się układy kart, będzie to duże ułatwienie. Mniejsza ilość kart pozwala na szybszą ocenę sytuacji.

W pokerze trzykartowym występują:

  • Poker – to trzy następujące po sobie karty w tym samym kolorze
  • Trójka – to trzy karty tej samej wartości
  • Strit – to trzy następujące po sobie karty w różnych kolorach
  • Kolor – trzy dowolne karty w tym samym kolorze
  • Para – dwie karty o tej samej wielkości
  • Najwyższa karta – jest to najwyższa z otrzymanych przez ciebie kart

Gra zawsze informuje gracza co znajduje się w jego kartach oraz co wylosował krupier – dzięki temu łatwo można się nauczyć układów, a nowi gracze nie czują się zagubieni.

Istotne w grze są również karty, którymi gra krupier. Ponieważ jego ręka liczy się tylko wtedy, gdy w jego kartach znajduje się Królowa lub wyżej. Jeżeli żadna z trzech kart krupiera nie spełnia tego wymogu, karty się nie kwalifikują i zyskuje wygraną 1 do 1.

Jeżeli gracz pokona krupiera, którego układ kwalifikował się do gry, gracz otrzymuje 1 do 1 za zakład ANTE oraz za zakład CALL (zakład powracający).

Podsumowanie

Three Card Poker online nie ma możliwości doboru kart, więc cała gra oparta jest całkowicie na losowości – wyklucza możliwości zebrania odpowiedniego układu. Szansa gracza na wygraną, jest więc taka sama, niezależnie od poziomu doświadczenia (które w pokerze na żywo ma duże znaczenie). Jest to duży plus gry, szczególnie w przypadku osób nowych.

Jedyną wadą gry jest jej tempo – rozdawanie kart i wyświetlanie wyników trwa zaskakująco długo. I nie da się go przyspieszyć. Z jednej strony dobrze to imituje prawdziwą rozgrywkę, ale z drugiej, niektórym graczom może się dłużyć.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w Three Card Poker lub innych grach hazardowych, koniecznie sprawdź nasza ofertę: mamy do wyboru wiele darmowych gier niewymagających logowania!