Robin Hood – Shifting Riches

Star Star Star Star Star
Ranking kasyna 2.5 / 5

        Robin Hood – Shifting Riches to produkt znanej i cenionej na rynku firmy Net Entertainment, w której, jak można spodziewać się po tytule, gracz może wcielić się w postać legendarnego bohatera zabierającego pieniądze bogatym i rozdającego biednym. Trudno ją jednoznacznie zakwalifikować do konkretnej kategorii, ale z uwagi na rozbudowaną oprawę graficzną najbliżej jej będzie do wideo slotów.

Motyw oraz podstawy gry

        Od strony technicznej gra wykorzystuje wielokrotnie sprawdzone rozwiązanie firmy Net Entertainment oparte o pięć bębnów oraz 20 aktywnych linii wygrywających. Jeśli więc kiedykolwiek wcześniej grałeś w inne tytuły tego producenta o podobnej mechanice, to zagraj w tę pozycję, a zobaczy, jak szybko poczujesz się tutaj jak w domu. Warto także wspomnieć o opcji pozwalającej zagrać w grę Robin Hood za darmo, co pozwala zapoznać się z jej rozwiązaniami i zasadami.

        Oprawa graficzna oraz dźwiękowa trzyma poziom, do którego przyzwyczaiły graczy gry – maszyny produkcji tej szwedzkiej firmy, a więc jest naprawdę dopracowana do najdrobniejszego szczegółu i znakomicie przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności samej rozgrywki. Oczywiście wśród symboli nie może zabraknąć towarzyszy głównego bohatera, którymi są Szkarłatny Will, brat Tuck oraz Mały John.

        Mechanika gry wykorzystuje dobrze znane rozwiązania, ale sama gra także oferuje kilka interesujących nowinek, z których najważniejszą jest zapewne system przesuwających się bębnów, rzadko wykorzystywany przez gry typu jednoręki bandyta. Rozwiązanie to polega na tym, że po trafieniu wygrywającej kombinacji gracz otrzymuje wypłatę nagrody, a następnie bębny przesuwają się o jedną pozycję w prawo. Z lewej strony pojawia się nowy bęben, który zostaje automatycznie zakręcony, jeśli wypadnie na nim symbol tworzący z poprzednimi wygrywającą kombinację na dowolnej z aktywnych linii wygranych, to gracz uzyskuje kolejną nagrodę. I tak aż do skutku!

        Przejdźmy teraz do opisania bardziej szczegółowych aspektów gry.

  •         Symbole wild mają postać logo gry Robin Hood online. Jego funkcja jest typowa, czyli zastępuje on dowolny inny symbol na bębnach, nie pozwala niestety w żaden sposób uaktywnić dodatkowej gry, ani innych funkcji.
  •         Symbolem scatter jest worek z pieniędzmi. Jeśli trafisz go na dowolnym z bębnów, spadnie on w dół do znajdującej się pod każdym bębnem skrzyni na skarby. Po wypełnieniu 4 skrzyń otrzymasz darmowe spiny i uaktywnisz darmowe gry w Robin Hood.
  •         Maksymalny zakład wynosi 100 euro (10 monet x 50 centów za monetę x 20 aktywnych linii).
  •         Minimalna stawka to 20 centów (1 moneta x 1 cent x 20 linii).
  •         Maksymalna wygrana wynosi 5,000 monet.
  •         Oficjalnie podany przez Net Entertainment wskaźnik RTP dla gry Robin Hood wynosi 96,8%. Jest to znakomity wynik, jak na nowoczesne maszyny hazardowe.

Ciekawostki

        Z istotnych ciekawostek, które hazardowe gry na automatach oferują, jest możliwość przechowywania zdobytych toreb z pieniędzmi przez maksymalnie rok. Oznacza, że jeśli przykładowo zbierzesz dwie torby podczas jednej rozgrywki, to możesz opuścić grę, następnie powrócić do niej za jakiś czas, a Twoje torby będą już na Ciebie czekać, nie będziesz musiał rozpoczynać całej gry od początku.

        System przesuwających się bębnów działa także jako zwielokrotnienie mnożnika. Przykładowo zdobycie wygrywającej kombinacji z użyciem pierwszego z dodatkowych bębnów oznacza podwojenie wygranej, jeśli teraz po przesunięciu kolejny bęben pozwoli Ci utworzyć wygrywającą kombinację, to wygrana zostanie potrojona, a trzeci, ostatni bęben spowoduje mnożnik aż x5 dla Twojej wygranej – to zapewne ucieszy graczy, których ulubionymi grami są automaty online.

        Podobnie, jak w przypadku pozostałych opisywanych przez nas gier, Robin Hood za darmo jest dostępny dla użytkowników naszego serwisu bez konieczności logowania się lub pobierania gry na dysk lokalny.

Robin Hood – Shifting Riches Szczegóły gry

Producent:
Darmowe spiny:
Tak
Bębny:
5
Symbol Wild:
Tak
Linie wygrywające:
20
Min. liczba żetonów na spin:
0.01
Symbol Scatter:
Tak
Gra bonusowa:
Nie
Maks. liczba żetonów na spin:
0.10
Mnożnik:
Tak
Opcja autoplay:
Nie