Caribbean Stud

Star Star Star Star Star
Ranking kasyna 5 / 5
GRAJ ZA DARMO

ZAGRAJ NA PRAWDZIWE PIENIĄDZE

Caribbean Stud Poker to video poker od producenta 1×2 Gaming. Niezależnie od tego, czy gramy w Caribbean Stud Poker w kasynie na żywo, czy na automacie – rozgrywka zawsze odbywa się pomiędzy krupierem, a graczem. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób lubiących pokera, ale niepotrafiących blefować.

Na naszej stronie możesz spróbować swoich sił w Caribbean Stud Poker całkowicie za darmo, bez rejestracji i wpłacania depozytu!

Caribbean Stud Poker – szczegóły gry

Caribbean Stud Poker odbywa się pomiędzy graczem a krupierem i jest rodzajem pokera 5-kartowego. W przeciwieństwie do pokera dobieranego, gdzie możemy wymieniać karty licząc na uzbieranie lepszego układu, w tym pokerze gramy tylko tym, co zostanie rozdane za pierwszym razem. O wszystkim więc decyduje łut szczęścia.

Gra przeciwko krupierowi eliminuje również element blefu, gdyż zawsze prezentujemy swoje karty, a krupier nie zrezygnuje przestraszony podczas podwyższania zakładów. Gra w końcu po stronie kasyna i statystyka jest po jego stronie.

To, co istotne – ręka krupiera liczy się tylko wtedy, gdy ma w rozdaniu Asa lub Króla (lub układ, który ich przewyższa). Jeżeli krupier nie ma żadnej z tych kart, gracz wygrywa 1×1.

Jak rozpocząć grę? Na początku podświetlone zostają trzy żetony: 1, 5 oraz 10. Należy wybrać stawkę. Po jej wybraniu, po prawej stronie mniej więcej na wysokości połowy okna, wyświetlą się dwa przyciski: DEAL oraz CLEAR CHIPS. Jeżeli chcemy postawić zakład, wciskamy DEAL, jeżeli go zmienić CLEAR CHIPS.

Po postawieniu zakładu zostają rozdane karty. Gracz widzi swoje 5 kart, natomiast u krupiera widoczna jest tylko pierwsza karta, a reszta zostaje zasłonięta.

Na tej podstawie, gracz może:

  • Podwyższyć zakład poprzez wciśnięcie przycisku CALL/FOLD, który znajduje się u dołu ekranu
  • Wywołać kuriera do pokazania kart przyciskiem CALL, który znajduje się po prawej stronie na wysokości połowy ekranu gry
  • Lub poddać grę przyciskiem FOLD, znajdującym się pod przyciskiem CALL po prawej stronie na wysokości połowy ekranu gry

Gra ułatwia graczowi podjęcie decyzji, informując go, jakie karty otrzymał. Więc nawet jeżeli dopiero uczymy się układów w pokerze, gra powie nam, że mamy parę, strita, czy tylko wysoką kartę.

Gra kasynowa jest łatwa do opanowania, choć powtarzające się nazwy przycisków CALL i FOLD mogą wprowadzić na początek delikatne uczucie zamieszania – na szczęście, dość łatwo się do tego przyzwyczaić.

Po rozegraniu partii i dowiedzeniu się, kto wygrał rozdanie, z boku po prawej stronie pojawiają się trzy przyciski:

  • REBET – wznawia zakład o identycznej wysokości
  • REBET x 2 – podczas kolejnego rozdania mnoży ostatnią wysokość zakładu dwa razy
  • PLAY AGAIN – cofa nas do wyboru wysokości zakładu

Jak wygrać w Caribbean Stud Poker?

Gra w Caribbean Stud Poker online polega na całkowitej losowości i trudno mówić o możliwościach jakiś konkretnych strategii. W przeciwieństwie do pokera dobieranego, nie możemy tutaj próbować zmieniać otrzymanego rozdania z nadzieją zmieniania wysokiej karty w parę.

Nie oznacza to jednak, że nie da się grać rozważnie. Warto zawsze zaczynać od niskiego zakładu i podnosić go dopiero w momencie zobaczenia swoich kart. Na tej podstawie możemy ocenić siłę swoich szans przeciwko krupierowi.

Warto też uważnie oglądać to, co pokaże się u krupiera. Choć widzimy tylko jedną kartę, na jej podstawie możemy próbować założyć, jak wyglądają kolejne. Niska pierwsza karta wyklucza np. posiadanie pokera i pokera królewskiego.

Oczywiście, to wszystko jest zgadywanie w ciemno, bo nadal nie widzimy 4 kart przeciwnika, ale czyż nie na tym polegają gry hazardowe?

Podsumowanie

Caribbean Stud Poker to gra, która łatwo może wprowadzić w świat pokera. Ma jasne zasady i informuje nas, jakie układy uzyskaliśmy. Jest świetnym rozwiązaniem dla graczy, którzy nie lubią bawić się w blefowanie czy dobierania kart, a chcą wszystko pozostawić szczęśliwemu losowi.

Na naszej stronie znajdziesz także wiele innych odmian pokera i innych gier hazardowych online, wszystkie dostępne za darmo i bez rejestracji!